آموزشخواص آجیل و خشکباردانستنی هاسلامت

آجیل های مناسب در دوران شیردهی بانوان

خلاصه نوشته
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه

آجیل های مناسب در دوران شیردهی بانوان و کدام ها مفید هستند؟

بارداری یکی از شیرین ترین دوران زندگی بانوان است که مراقبت های خاص خود را دارد، این مراقبت ها در دوران شیردهی نیز باید انجام شوند زیرا سلامت مادر و نوزاد را تامین می کنند. داشتن تغذیه مناسب در دوران شیردهی یکی از اولین مواردی است که باید به آن توجه شود. مصرف آجیل در کنار موارد دیگر بسیار کمک کننده خواهد بود که حتما باید در رژیم غذایی مادر لحاظ شود.

به یاد داشته باشید که در این دوران تغذیه نوزاد کاملا به مادر وابسته است و خواص مواد غذایی که مادر دریافت می کند، به طور کامل به نوزاد می رسد، پس با مصرف آجیل یک شیر غنی را به نوزاد خود برسانید. در ادامه آجیل هایی که برای دوران شیردهی مناسب اند، ذکر شده است پس لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

دلیل اهمیت مصرف آجیل و گنجاندن آن در رژیم غذایی مادران شیرده

آجیل دارای مواد مغذی بسیاری است که مصرف آن در هر سنی واجب است. قرار گرفتن انواع میوه خشک و مغز دانه ها در کنار انواع تخمه، آجیل را به یکی از پر خاصیت ترین مواد غذایی تبدیل کرده است که مصرف و استفاده از آن را برای افراد شیرده ضروری می کند.

بانوان در زمان شیردهی غذای کودک را تامین می کنند و باید به رژیم خود توجه بسیار بالایی داشته باشند تا علاوه بر تولید شیر با کیفیت برای فرزند دلبند خود، مواد و ویتامین های لازم بدن خود را تامین کنند. آجیل می تواند این نیازها را برطرف کند چرا که ترکیبات آن مواد مغذی چون سلنیوم، کلسیم، ویتامین دی، پروتئین، فسفر، منگنز، آهن و … را دارا هستند.

استفاده از آجیل در دوران شیردهی باید به گونه ای باشد که در کودک حساسیت ایجاد نکند، برای آگاهی از این موارد ادامه مطلب را در قسمت های بعدی دنبال کنید.

آجیل های مفید برای دوران شیردهی بانوان

آجیل انواع و اقسام گوناگونی دارد که هر کدام از مزه و طعم متفاوتی برخوردارند و مواد مغذی متفاوتی در آن ها یافت می شود. دوران شیردهی حساس است و مصرف هر ماده غذایی چندان توصیه نمی شود، اما آجیل ها و انواع آن یکی از بهترین ها در این دوران هستند که می توانند در سبد غذایی مادر شیرده جای داشته باشند. در ادامه به معرفی برخی از اجزای آجیل پرداخته ایم تا خواص آن ها را دوران شیردهی به شما منتقل کنیم.

  • گردو

گردو از لحاظ مواد مغذی غنی است که این امر نشان می دهد، استفاده از آن در دوران شیردهی بسیار کمک کننده خواهد بود. گردو در وزن گیری نوزاد اثر می گذارد زیرا شامل چربی های مفید است که از طریق شیر مادر به نوزاد می رسد. همچنین گردو به رفع یبوست نوزاد و مادر در دوران شیردهی بسیار کمک خواهد کرد.

زایمان با از دست دادن خون همراه است و این لازم می دارد که مادر از موادی که شامل آهن است، استفاده کند. گردو می تواند در این راه کمک کننده باشد چرا که آهن زیادی در آن وجود دارد. وجود انواع ویتامین هایی چون k، انواع ویتامین B، امگا 3 و … مصرف این ماده غذایی را می رساند.

  • بادام زمینی

بادام زمینی یکی از موادی است که در برخی از افراد، سبب ایجاد حساسیت می شود. به گفته محققان در این زمینه مصرف بادام زمینی در دوران بارداری و شیردهی می تواند برای نوزاد مفید باشد تا در آینده نسبت به این ماده آلرژی نداشته باشد. اما ما توصیه می کنیم که اگر مادر یا پدر دارای زمینه آلرژی هستند در مصرف بادام زمینی دقت کنند و از مصرف آن خودداری کنند.

  • پسته

پسته دارای خواص بسیاری است که تقریبا مصرف آن به همه توصیه می شود. در دوران شیردهی اگر مادر تغذیه سالم نداشته باشد، روز به روز ضعیف تر خواهد شد چرا که نوزاد تمام موادی که لازم دارد را از طریق شیر مادر مصرف می کند.

اگر مادر نتواند این ها را جایگزین کند، سلامت او به خطر خواهد افتاد. پسته می تواند راه گشا باشد زیرا هم شیر را افزایش می دهد و هم اینکه از واد مغذی متعددی برخوردار است. توصیه می شود از مصرف پسته خام در 6 ماهه اول شیردهی خودداری کنید زیرا ممکن است، سبب ایجاد نفخ در نوزاد شود.

  • فندق

فندق نیز دارای چربی های غیر اشباع است که سبب چرب شدن شیر مادر و در نتیجه رشد و بالا رفتن وزن نوزاد وکودک می شود. وجود انواع ویتامین های B، A، انواع مواد معدنی، فسغر، کلسیم، آهن و … در فندق آن را به یک خوراکی با ارزش در دوران شیردهی تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که در ماه اول شیردهی از مصرف فندق خودداری شود.

مصرف آجیل و انواع آن در دوران شیردهی به بدن مادر و واکنش کودک بستگی دارد که اگر هیچ گونه حساسیت و آلرژی ایجاد نشد، می توان با خیال راحت از آن ها مصرف کرد.

درمورد تاثیر اجیل بر اندام و سلامت بیشتر بدانید..

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا