آموزشدانستنی ها

چگونه آجیل را تفت دهیم؟

خلاصه نوشته
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه
  • متن دلخواه

استفاده از آجیل و تنقلات خوشمزه جایگاه ویژه ای نزد ما ایرانیان دارد. آجیل را می‌ توان با رعایت اصول مناسب برای مدت طولانی نگهداری و مصرف نمود. چنانچه آجیل را در شرایط نامناسب مانند مجاورت با رطوبت و گرما نگهداری کنید ممکن است با آلودگی به نوعی قارچ قابل استفاده نباشند. قارچ های موجود در آجیل با ایجاد سمی به نام آفلاتوکسین موجب ایجاد عوارضی خطرناک و بلند مدت در بدن می شوند.

روش نگهداری آجیل ها

راه حل های مناسبی برای مقابله با این مشکلات وجود دارد. شما می توانید پس از تهیه و خرید آجیل آن را در خانه تفت دهید تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه آنلاین اجیل و خشکبار ناب ناتس می باشد.روش های مختلفی برای بو دادن آجیل در خانه وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

بو دادن اجیل

چگونه آجیل را در خانه بو بدهیم؟

مصرف آجیل برای افراد بسیار ضروری خواهد بود. آجیل‌ ها با داشتن شرایط مناسب و بهره مندی از مواد مغذی و مورد نیاز بدن به خوبی به حفظ سلامت بدن کمک می کنند. مهمترین نکته که هنگام خرید آجیل به آن توجه می کنند تازگی آجیل و طعم آن خواهد بود. چنانچه آجیل خریداری شده توسط شما هم تازگی نداشته باشد می‌ توانید آن را در خانه بو بدهید. روش های متفاوتی جهت تفت دادن آجیل و مغزها وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید آجیل را تفت دهید.

نکات مهم در تفت دادن آجیل در خانه

قبل از معرفی روش هایی برای بو دادن آجیل در همان ابتدا نکات مهم و اصولی را برای شما بیان می کنیم. بهتر است دانه‌ ها و مغزهای آجیل را به صورت جداگانه بو دهید. شرایط برخی از اجزای آجیل به گونه ای است که برای تفت دادن نیاز به حرارت کمتری دارند. با این حال برخی از اقلام آجیل باید تحت حرارت بیشتری تفت داده شوند.

بسته به حجم اقلام آجیل و خشکی آن ها شما باید جهت بو دادن آجیل و خشک کردن آن ها درجه حرارت را تنظیم کنید. سعی کنید هنگام بو دادن آجیل برای جلوگیری از سوختگی اقلام مختلف آن ها را به صورت مرتب به هم بزنید. برای جلوگیری از چسبیدن نمک بر روی سطح آجیل می توانید مقداری نشاسته به اندازه حجم نمک در آب حل کنید.

روش تفت دادن آجیل در فر

چنانچه عزیزانی در خانه مایکروویو در دسترس نداشته باشند می توانند با استفاده از فر این کار را انجام دهند. اگر قصد دارید تخمه آفتابگردان یا تخمه کدو را در فر تفت دهید ابتدا آن ها را شسته و با گذاشتن بر روی پارچه به خوبی خشک کنید. سپس با تر کردن سینی فر آجیل مورد نظر را بر روی آن ریخته و به مقدار کافی نمک بپاشید. برای مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه سینی را در فر گذاشته و هر ۵ یا ۱۰ دقیقه یکبار آن ها را به هم بزنید.

به یاد داشته باشید که استفاده از روغن و نمک در تفت دادن آجیل به جهت خوش‌ طعم کردن آن خواهد بود. اگر اقلامی دیگر مانند پسته یا فندق را قصد دارید تفت دهید باید مدت زمان کمتری را استفاده کنید. علاوه بر این با نزدیک کردن دفعات هم زدن از سوخته شدن آجیل جلوگیری کنید.

نحوه تفت دادن پسته

روش بو دادن آجیل در ماهیتابه

چنانچه دسترسی به گاز و مایکروفر نداشته باشید با استفاده از یک تابه نسوز مناسب می‌ توانید آجیل را تفت دهید. برای تفت دادن آجیل از این روش ابتدا مغزهایی که تهیه کرده اید را درون ظرف ریخته و با اضافه کردن موادی همچون آبلیمو، زعفران و نمک روند تفت دادن آجیل را شروع کنید. بهتر است به منظور طعم دادن به آجیل از انواع طعم دهنده ها مانند دارچین، فلفل، گشنیز یا زیره سبز استفاده کنید.

حال ظرف مورد استفاده را به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بر روی شعله گاز قرار دهید. دقت داشته باشید که حرارت شعله باید به میزان مناسب و در حد متوسط قرار داده شود.

رعایت نکاتی در این روش می تواند به کیفیت محصول شما کمک کند. به طور مثال چنانچه می خواهید به صورت یکنواخت اقلام آجیل شما بو داده شوند بهتر است قبل از رسیدن حرارت به پوست آن ها را کنده و بر روی آنان نمک بریزید. به اندازه‌ ای که نمک و آب را اضافه کرده اید استفاده از نشاسته نیز ضروری خواهد بود. بستگی به میزان سلیقه شما می‌ توانید ظرف آجیل را بر روی حرارت نگه داشته و تا رسیدن به کیفیت مورد نظر آن ها را از روی شعله تکان ندهید.

جمع بندی

همانگونه که می‌ دانید برای بو دادن فندق در ماهیتابه و همچنین بو دادن بادام در مایکروفر باید شیوه صحیح تفت دادن را بدانید. با توجه به اینکه اقلام آجیل با هم تفاوت هایی دارند هر کدام را به شیوه های مناسب باید بو داده و استفاده نمود. دقت داشته باشید که به جهت جلوگیری از سوختگی باید در فرایند بو دادن مرتباً اقلام آجیل را به هم بزنید.

با اتمام فرآیند تفت دادن آجیل، آن ها را در ظرف آبکش ریخته و مرتباً تکان دهید. این عمل باعث می شود که نمک های اضافه بر روی آن ها از بین برود. بهتر است برای آشنایی با روش های تفت دادن آجیل ابتدا مقدار کمی از آن ها را تفت دهید تا با روند کار آشنایی پیدا کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا